Porażka z liderem

W 32 kolejce III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej liderująca rozgrywkom Olimpia Zambrów pokonała Kaczkana Huragan Morąg 2:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jastrzębski (37') oraz Lachowicz (90').

Zambrowianie po dzisiejszym zwycięstwie mają na koncie szesnaście wygranych (!) na własnym boisku w tym sezonie ale przed nimi najtrudniejsze zadanie, czyli mecz za dwa tygodnie z Olimpią Elbląg, który prawdopodobnie zadecyduje o mistrzostwie III Ligi.

Tak niedzielny mecz z drużyną Kaczkana Huraganu opisuje oficjalna strona klubu z Zambrowa olimpiazambrow.net:

"W 6. minucie po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Dominika Lemanka strzał głową oddał Michał Poduch, ale na posterunku był Marcin Marszałek, który zatrzymał piłkę. Siedem minut później Michał Poduch wygrał walkę o piłkę z Jakubem Lipką i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sędzia dopatrzył się przewinienia napastnika Olimpii. W 18. minucie po groźnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska akcję gości zamykał Daniel Mlonek, który uderzył niecelnie z powietrza. W 22. minucie kolejną niebezpieczną wrzutkę w pole karne Olimpii zatrzymał Piotr Czapliński. W 26. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Michał Hryszko, który zszedł z piłką z prawej strony do środka i z około 14 metrów strzelił w bramkarza. W 29. minucie Dominik Lemanek oszukał rywali na lewej stronie i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie zablokowany został strzał Michała Poducha. Po chwili strzał z dystansu Dominika Lemanka odbił bramkarz Huraganu. W 33. minucie Dominik Lemanek podał na lewo do wychodzącego na pozycję Michała Poducha, z którego technicznym strzałem poradził sobie golkiper gości. W 37. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo podobną akcję, po której objęli prowadzenie. Asystą popisał się Dominik Lemanek, a precyzyjny strzał po długim rogu oddał Przemysław Jastrzębski. W 42. minucie trójkową akcję skonstruowali Dominik Lemanek, Przemysław Jastrzębski i Michał Poduch, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną Jastrzębskiego.

Bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia Olimpia Zambrów stworzyła sobie w 48. minucie, gdy faulowany w okolicach narożnika boiska był Przemysław Jastrzębski. Do rzutu wolnego podszedł Dominik Lemanek, po którego dośrodkowaniu bardzo groźnie główkował wprowadzony po przerwie Michał Twardowski, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka. W 53. minucie dośrodkowania Michała Hryszko wzdłuż linii bramkowej nie sięgnął zarówno Michał Twardowski, jak i Łukasz Grzybowski. Cztery minuty później Dominik Lemanek wyprowadzając kontratak zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji, choć w dogodnej pozycji znajdował się Przemysław Jastrzębski. W 58. minucie po rzucie rożnym strzał głową Przemysława Jastrzębskiego został zablokowany. W 61. minucie ponownie w roli głównej wystąpił Przemysław Jastrzębski, który źle trafił w piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 65. minucie po wrzutce Michała Hryszko strzał oddał ustawiony tyłem do bramki Michał Twardowski, ale trafił wprost w bramkarza. W ostatnim kwadransie do głosu doszli piłkarze Huraganu Morąg, którzy sprawiali coraz więcej problemów defensorom Olimpii. W 78. minucie Dawid Korotkiewicz „zdjął” piłkę z nogi zamykającego akcję przeciwnika. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry lewą flanką pomknął Dawid Korotkiewicz, który strzelił techniczne obok słupka. W 90. minucie po groźnym dośrodkowaniu piłkę piąstkował Piotr Czapliński. W doliczonym czasie gry Olimpia przeprowadziła skuteczny kontratak. Piłkę przejął Michał Twardowski, który dograł do Tomasza Jaworowskiego, a następnie z powrotem otrzymał piłkę znajdując się w obrębie szesnastki. „Twardy” wystawił piłkę Kacprowi Lachowiczowi, który świetnym technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi ustalając wynik meczu na 2:0."

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Kuczałek, Korotkiewicz – Hryszko, Grzybowski, Lachowicz Image and video hosting by TinyPic, Lemanek, Jastrzębski (76′ Jaworowski) – Poduch (46′ Twardowski).

Kaczkan Huragan: Marszałek – Boczko, Lipka, Przybylski Image and video hosting by TinyPic, Nawrocki – Bogdziewicz, Kierstan, Stefanowicz Image and video hosting by TinyPic, Mlonek – Czorniej Image and video hosting by TinyPic (81′ Śnieżawski), Chiliński.