Przegrywamy z Olimpią Olsztynek

W meczu 31. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg przegrał na własnym boisku z Olimpią Olsztynek 0:1 (0:0). Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 85. minucie Artur Szymula.

Środowy mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, padający przez cały mecz rzęsisty deszcz spowodował, że obie drużyny popełniały wiele indywidualnych błędów a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 1 połowie należałoby odnotować: w 30. minucie groźny strzał z głowy Lipki po rzucie rożnym wykonywanym przez Stefonowicza, ale Rafał Miara pewnie obronił, w 36. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Czorniej ale strzelił wysoko ponad bramką, w 40. minucie z narożnika pola karnego uderzył Nawrocki ale piłka przeszła po głowie obrońcy z Olsztynka. Goście zagrozili naszej bramce dopiero w 43. minucie, po lewej stronie zerwał się Różowicz ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Przybylski. W pierwszej połowie należy również wymienić groźną kontuzję Biedrzyckiego, który trochę nieszczęśliwie zderzył się z wychowankiem naszego klubu Marcinem Wronką, jak się później okazało, z naszym pomocnikiem chyba jednak nie jest tak źle.

W 2. połowie mieliśmy już bardziej wyrównany pojedynek. W 54. minucie Konrad Kierstan uderzył z 35. metrów tak, jak należało w takich warunkach strzelać, ale strzał z trudem wybronił Rafał Miara. W 63. i 69. min. dwukrotnie z pola karnego oddawał strzały Karol Narojczyk ale za każdym razem piłka lądowała no nogach naszych obrońców. W 76. minucie kolejny strzał z dalszej odległości Nawrockiego ale piłka po rykoszecie przelatuje metr nad bramką Rafała Miary. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 85. minucie akcję przeprowadza Różowicz, piłka ostatecznie trafia na 20. metr do Artura Szymuli, który pięknym strzałem z półwoleja pokonuje Marcina Marszałka, dając gościom trzy punkty. Piłkarzom z Olsztynka udał się więc rewanż za porażkę w rundzie jesiennej na własnym boisku.

Kaczkan Huragan Morąg: Marszałek – Boczko, Lipka, Przybylski, Nawrocki – Stefanowicz, Biedrzycki (25' Wierzbowski), Kierstan, Mlonek – Chiliński, Czorniej (74' Śnieżawski).

Olimpia Olsztynek: Miara – Michałowski, Waląg, Kowalski (61' Duch), Narojczyk, Pechta, Skrodzki (55' Szymula), Szumski, Wronka, Zórański (81' Szymański), Różowicz.