Utworzono:

18.08.2014

Radomniak - Kormoran Zwierzewo 1:2

Kormoran odleciał z 3 pkt!!!

Wczoraj na boisku w Radomnie w ramach 3 kolejki Radomniak uległ wyżej notowanemu rywalowi Kormoranowi Zwierzewo 1:2. Z przebiegu meczu mecz wyrównany, lecz liczy się to co w bramce, a goście tego dnia o jedno trafienie byli skuteczniejsi. Pierwsze minuty należały do gości spod Ostródy, którzy w 8' zaprezentowali swoją grę kombinacyjną wymieniając kilka szybki podań, a w końcowym etapie piłka trafia do Krzysztofa Lipińskiego, którego strzał z 18 metra z trudem broni Łukasz Komorowski. Radomniak groźnie odpowiedział dopiero w 23' kiedy to Przemysław Górzyński uderza z pola karnego jednak futbolówka mija spojenie bramki gości. Kolejne minuty, to coraz śmielsza gra naszego zespołu, który zorientował się, że w tym meczu można zagrać o pełną pulę. Efektem tego była bramka strzelona przez nasz zespół w 29'. Cezary Cabaj zagrywa do P.Górzyńskiego, który wyprzedza ostatniego obrońcę i 18 metra lobuje wychodzącego z bramki golkipera przyjezdnych i mamy 1:0 dla Radomniaka. W 30' Wojciech Ziółkowski oraz Adam Rudziński zostali ukarani żółtymi kartkami za przepychanki. W 38' wspomniany wcześniej Rudziński uderza z 10 metra głową w kierunku bramki, lecz i tym razem Komorowski górą, który końcami palów wybił futbolówkę nad poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy ponownie groźnie atakują goście. Łukasz Kalwiński uderza z 14 metra Komorowski sparował piłkę na poprzeczkę i jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę Kormoran ma rzut rożny. Piłka zostaje wrzucona na 5 metr gdzie po bardzo dużym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachowują zawodnicy ze Zwierzewa, którzy za sprawą Krystiana Balcerzaka wyrównują stan meczu. Po zmianie stron zmotywowaniu zdobytą bramki goście ruszają na bramkę Komorowskiego, lecz dobrze grająca defensywa Radomniaka skutecznie rozbijała ataki gości. W 49' żółtą kartką ukarany zostaje Aleksander Krajewski. Z minuty na minutę Radomniak przejmował inicjatywę lecz w podbramkowych sytuacjach brakowało przede wszystkim koncentracji. W 55' Przemysław Grabowski zastępuje Gorzke, a 4' później Mateusz Jarzembowski wchodzi za Cabaja. Zmiany, te korzystnie wpłynęły na grę ofensywną naszego zespołu, który coraz częściej gościł pod bramką rywali. W 68' ma miejsce decydujący moment tego spotkania. Wprowadzony kilka minut wcześniej Grabowski mija jednego z rywali wpada w pole karne, w którym piłkę ręką zagrywa jeden z zawodników ze Zwierzewa i sędzia wskazuje na wapno. Do jedenastki podchodzi Grabowski, lecz niestety jego uderzenie przelatuje obok bramki. Jak mawia przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszczą sprawdza się w 100%. Kormoran w boczej strefie boiska wykonuje rzut wolny do piłki podchodzi Jarosław Koszewski, który zaskakującym uderzeniem obok muru podwyższa na 1:2 dla gości. Ta bramka nieco podłamała, nasz zespół, który dalej próbował zdobyć tym razem bramkę wyrównującą. W 75' Przemysław Dąbrowski zastępuje Kalinowskiego. W końcowych minutach Radomniak stworzył sobie kilka podbramkowych sytuacji jednak żadna z nich nie przyniosła nam bramki i to zawodnicy spod Ostródy mogą się cieszyć z 3pkt. Radomniak - Kormoran Zwierzewo 1:2