Sebastian Skonieczka

Utworzono:

13.07.2014

Derby dla Radomniaka!!!

W dniu wczorajszym na boisku w Biskupcu nasza drużyna rozbiła gospodarzy 1:5. Było, to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu i mimo iż, to miejscowi jako pierwsi zdobyli bramkę później dominował tylko Radomniak. Już od pierwszych minut dało się zauważyć dobrą dyspozycję naszego zespołu. Już w6' Przemysław Górzyńskipo przechwycie piłki był bliski strzelenia bramki, jednak tym razem jego uderzenie mija słupek Ossy. Mimo, że to nasz zespół był w natarciu i co rusz uderzał na bramkę miejscowych, to właśnie oni w10'wyszli na prowadzenie. BłądŁukasza Komorowskiego, który zbyt daleko wyszedł z własnego bramki powoduje, to żeBartosz Szwaradzkisprytnym uderzeniem z pierwszej piłki z 18 metra lobujeKomorowskiegoi mamy 1:0 dla gospodarzy. W16'za faul żółtą kartką zostaje ukaranyBartosz Kalinowski. Po tej bramce gra się wyrównała co spowodowało że nasi obrońcy mieli trochę pracy, na dodatek złego nie dość, że musieli toczyć pojedynki z napastnikami to również z fatalnym boiskiem na którym pod bramkąKomorowskiego stała woda, która powodowała nie lada problemy i dużo przypadkowości.20'po kuriozalnych i z punktu widzenia kibica śmiesznych interwencjach w naszym polu karnym, które powodowała wodaSylwester Cieplińskipodczas próby wybicia piłki z pola karnego przewraca się i gdy wydaję się, że napastnik z Biskupca dopadnie do niej uprzedza goKomorowski, który chwyta piłkę, jednak sędzia interpretuje to jako zagranie partnera i dyktuje rzut wolny pośredni dla gospodarzy na wysokości 12 metra. Jak się okazało później nasz drużyna wyszła bez szwanku z tej opresji. W24'na silne uderzenie zza pola karnego decyduje sięGórzyński, lecz i tym razem piłka nieznacznie mija słupek.3'później na 25 metrze ostaje faulowanyKalinowski. Do wykonania stałego fragmentu podchodziKarol Balewski, który decyduje się na bezpośrednie uderzenie, które wpada pod poprzeczkę i mamy remis. Zaraz po tej bramceBalewskizostaje ukarany żółtą kartką za założenie koszulki na głowę. W ten sposóbRekinchciał uczcić pamięć zmarłego kolegi, którego zdjęcie miał pod meczówką. W32' Krzysztof Kotewiczfauluje rywala w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Do jedenastki podchodziJarosław ChodowiecjednakKomorowskipewnie broni karnego rehabilitując się tym samym za utratę pierwszej bramki. W końcówce pierwszej odsłonySławomir Mowińskidośrodkowuje w pole karne do wbiegającegoRoberta Dikaua, który po uderzeniu głową z 8 metra pakuje futbolówkę w bramce, jednak sędzia słusznie dopatrzył się fauluDikauai bramki nie ma. W przerwie meczu ostre słowa trenera dały szybki efekt w drugiej połowie, bo już w47'Radomniak wychodzi na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnegoPrzemysława Gorzkiwykańcza strzałem głową z 5 metraGórzyńskii mamy 1:2. W55'boisko opuszczaPatryk Lewicki, a w jego miejsce wchodziPrzemysław Grabowski. W57'po dużym zamieszaniuBalewskiratuje nasz zespół od utraty bramki wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Niespełna minutę później pada bramka dla naszego zespołu.Dikauwyrzuca piłkę z autu doGrabowskiego, który wiele się nie namyślając hukną jak z armaty z pół woleja stojąc na 35 metrze nie dając szans bramkarzowi. W69'pada kolejna bramka dla Radomna i po raz drugi w efektowny sposóbGrabowskizdobywa swoją bramkę podcinając piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Po tej bramcePrzemysław DąbrowskizastępujeKalinowskiego. Natomiast5'późniejWojciech ZiółkowskizmieniaBalewskiego. W80' Dąbrowskizagrywa z prawej flanki w dłuż bramki doGórzyńskiego, który pudłuje z 5 metra posyłając piłkę nad poprzeczką. W81' Mówińskischodzi, a w jego miejsce wchodziJarosław Duda.5'później pada ostatnia bramka tego meczu.Grabowskiprostopadłym podaniem wypuszczaGórzyńskiego, który w sytuacji sam na sam uderza w długi słupek nie dając szans bramkarzowi. Mecz kończy się naszym zasłużonym zwycięstwem, a nawet mogliśmy, to spotkanie wygrać nieco wyżej ale i tak cieszy wygrana po dwóch porażkach, która podbudowała nasze morale i dobrą atmosferę!!!Ossa Biskupiec - Radomniak 1:5